بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ سینما

Feel-Good-Movies

فیلم – همه افراد در طول زندگی خود امکان دارد که با توجه به شرایط روحی و اجتماعی خاصی که به وجود می آید دچار افسردگی های کوتاه مدت یا بلند مدت شوند. خاطرات و یا دردهایی که افراد در گذشته تجربه کردند ممکن است که در  آینده به افسردگی هایی تبدیل شودند. درمان افسردگی مسئله بسیار مهمی میباشد که افراد باید از دوران نوجوانی شان تا به سمت بزرگسالی حتماً سعی در بهبود این مشکل بکنند. می توانند از کتاب خواندن مسافرت رفتند و پزشکان  کمک بگیرند.

در این مقاله قصد داریم تا به شما ۱۰ فیلم را معرفی کنیم که با دیدن آنها باعث به وجود آمدن احساسات خوب و مثبتی در شما می شود و می توانید راحت تر با مشکلات و افسردگی خود کنار بیاید.پس با بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ سینما با استودیومگ همراه باشید.

بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

 

۱۰-Life is Beautiful

کارگردانی: روبرتو بنینی

تاریخ اکران: ۱۹۹۷

فیلم سینمایی Life is Beautifu  از بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ سینما فیلمی است که حال و هوای قرن بیستم میلادی را به ما نشان می دهد.  داستان این فیلم به یک خانواده می پردازد و رویدادهای مختلف زندگی آن‌ها را با چاشنی طنز به ما نشان می‌دهد. در این فیلم واقعیت هایی از جنبه های مختلف زندگی بخصوص جنبه های بیرحمانه و ترسناک آن نیز بیان شده است.

بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

 

۹-Inside Out از بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

کارگردانی: پیت داکتر

تاریخ اکران: ۲۰۱۵

این انیمیشن دید ما از زندگی را از دید یک زن بررسی می کند و به قسمتهای مختلف زندگی او می پردازد. ما از کودکی تا بزرگسالی او را در فیلم دنبال می کنیم و با عواطف و احساسات مختلف مانند حس خشم، ترس، غم و اندوه و همین طور لذت آشنا می شویم. نکته جذاب در رابطه با این انیمیشن نحوه نمایش حس های مختلف می باشد که آنها را به شکل کاراکترهای مختلفی به نمایش درآورده است.

Inside Out از بهترین فیلم های حال خوب کن یک انیمیشن سرگرم کننده و در عین حال کمدی هم می باشد که به کمک آن می‌توانیم با بخش‌های مختلف احساسات و عواطف مان آشنا شویم.

 

۸-Good Will Hunting

کارگردانی: گاس ون سنت

تاریخ اکران: ۱۹۹۷

داستان این فیلم در رابطه با یک سرایدار جوان می باشد که از هوش و استعداد بالایی برخوردار است. در طول فیلم او با یک پروفسور در یکی از کالج های امریکا آشنا می شود و به طور اتفاقی هوش و استعدادش توسط آن پروفسور شناسایی می شود.  پروفسور تصمیم می‌گیرد تا به این سرایدار جوان کمک کند و به همین منظور از دوست خود که یک روانشناس است کمک می گیرد. این فیلم به خوبی نشان می‌دهد که همه افراد برای اینکه بتوانند شخصیت خود را کامل و به صورت عالی رشد دهند به مراقبت و کمک نیاز دارند.

بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

 

۷-The Perks of Being a Wallflower

کارگردانی: استفن چبوسکی

تاریخ اکران: ۲۰۱۲

این فیلم از بهترین فیلم های حال خوب کن که بر اساس کتابی با همین نام ساخته شده است که کارگردانی فیلم نیز بر عهده نویسنده آن بوده است. این فیلم ما را با جنبه ها و قسمت های مختلف زندگی یک نوجوان از جمله مباحث روانی و اجتماعی آن آشنا می کند.

این نوجوان که در دوران بلوغ خود به سر می‌برد با کشمکش های مختلفی در زندگی روبرو می شود و در طول این مسیر دوستان جدیدی نیز پیدا می کند و همواره خود را در زندگی گذشته تصور می‌کند و سعی در حل مشکلاتش در گذشته می نماید. این فیلم به خوبی به ما نشان می دهد یک شخص چگونه از دوران نوجوانی خود وارد دوران جوانی و بزرگسالی می شود .

بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

 

۶-Silver Linings Playbook

کارگردانی: دیوید اوراسل

تاریخ اکران: ۲۰۱۲

در این فیلم از بهترین فیلم های حال خوب کن به داستان یک شخص با اختلال دوقطبی پرداخته می شود. او که تا هشت ماه قبل در بیمارستان بستری بوده حال به خانه باز گشته جایی که پدر مادر و همسرش زندگی می‌کنند و در تلاش است تا زندگی خود را با همسرش دوباره از نو شروع کند و او را به زندگی بازگرداند. این فیلم سرشار از احساس امید و انگیزه و اینکه چگونه به زندگی خود در هر شرایطی که هست و با هر مشکلی که داریم ادامه دهیم است.

 

۵-Almost Famous از بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

کارگردانی: کامرون کرو

تاریخ اکران: ۲۰۰۰

Almost Famous از بهترین فیلم های حال خوب کن داستان یک نوجوانی را بیان می کند که با توجه به علاقه ای که به موسیقی راک دارد با گروهی آشنا می‌شود و این فرصت را پیدا می‌کند که درباره آن مقاله ای برای یک مجله بنویسد. در این فیلم با جنبه های مثبتی از دوران بلوغ و لازمه هایی برای آن آشنا می شویم و یاد می گیریم که چگونه از این مرحله وارد دوران بزرگسالی شویم.

 

۴-Rushmore

کارگردانی: وس اندرسون

تاریخ اکران: ۱۹۹۸

Rushmore از بهترین فیلم های حال خوب کن ما را با زندگی روزمره یک دانش آموز آشنا می کند. شخصی که خلق و خو و رفتاری غیر معمولی دارد. او به راحتی اختلافاتش با بهترین دوست خود را فراموش می‌کنند و همین طور از نظر عشقی عاشق یک معلم می شود و دوستانش را هم یک مرد میانسال تشکیل می‌دهد. در این فیلم با از بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ سینما کمدی روبرو هستیم که به ما اتفاقاتی را که  در دوران بلوغ یک نوجوان رخ می دهد نشان می دهد.

 

۳-Ferris Bueller’s Day Off

کارگردانی: جان هیوز

تاریخ اکران: ۱۹۸۶

مطمئناً همه ما این تجربه  را داشته ایم که به هر بهانه ای که بود میخواستیم روزی را به مدرسه نرویم. فیلم نوجوانی را نشان می دهد که روزی تصمیم میگیرد تا خود را به بستر بیماری بیندازند تا بتواند به مدرسه نرود تا بتواند به همراه بهترین دوست و همینطور دوست دخترش به تفریح در این روز بپردازد. این فیلم به وضوح به ما حال و هوای دهه ۸۰ میلادی را نشان می دهد.

بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

 

۲-Amélie از بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

کارگردانی: ژان پیر ژونت

تاریخ اکران: ۲۰۰۱

فیلمی فرانسوی از بهترین فیلم های حال خوب کن که  زندگی یک گارسون جوان و خجالتی را نشان میدهد. در حالی که او در ابتدای ورود به بزرگسالی است تصمیم می گیرد تا زندگی خود و اطرافیانش را تحت تاثیر قرار داده و برای خود و آنها زندگی بهتری فراهم کند این در حالی است که خود بیشتر سعی در دوری از اجتماع دارد. این فیلم برای مخاطبان فضایی جذاب و دلنشین را فراهم می آورد.

 

۱-Erin Brockovich از بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ

کارگردانی: استیون سودربرگ

تاریخ اکران: ۲۰۰۰

فیلمی درام که بیوگرافی یک زن را نشان می‌دهد که به دنبال پیدا کردن یک شغل است. او شخصی بااستعداد است گه در یک آژانس حقوقی مشغول به کار می‌شود و با توجه به توانایی که دارد به سرعت پیشرفت کرده و می تواند به افراد مختلفی  کمک کند. داستان کلی این فیلم از بهترین فیلم های حال خوب کن تاریخ سینما، بسیار ساده می باشد و هدف آن این است که به مخاطبان این انگیزه را بدهد که برای زندگی خود تلاش کنند و همواره با انگیزه به آن ادامه دهند.

ads
لینک کوتاه مطلب
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *