چگونه از دسکتاپ مجازی ویندوز ۱۱ استفاده کنیم؟

Virtual-Desktops-1

دسکتاپ مجازی یکی از قابلیت‌های مفید ویندوز است که به زبان ساده می‌تواند تجربه‌ی داشتن چند مانیتور را برای افرادی که فقط از یک مانیتور استفاده می‌کنند، شبیه‌سازی کند. ویندوز ۱۱ هم از این مشخصه بهره می‌برد و در ادامه به چگونگی استفاده از این قابلیت می‌پردازیم.

دسکتاپ مجازی چیست؟

زمانی که برای ویندوز از کلمه‌ی دسکتاپ استفاده می‌کنیم، معمولا به یک محیط مشخص اشاره می‌کنیم که دارای تصویر پس‌زمینه است و انواع آیکون‌ها را در خود جای داده است. اما از طرف دیگر، برای نحوه‌ی چینش برنامه‌ها و آیکون‌ها هم می‌توانیم از عبارت دسکتاپ استفاده کنیم. بنابراین اگر یک میز چوبی را تصور کنید که کاغذهای مختلف در بخش‌های مختلف آن قرار گرفته، تمام این چیدمان را می‌توان دسکتاپ نامید. برای دسکتاپ مجازی هم تعریف دوم صدق می‌کند.

گفتنی است اگرچه ویندوز ۱۰ هم از این مشخصه بهره می‌برد، ولی در ویندوز ۱۱ قابلیت دسکتاپ مجازی در کل ساده‌تر و جذاب‌تر شده و به همین خاطر احتمالا مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد.

چگونه دسکتاپ مجازی ایجاد کنیم؟

در ویندوز ۱۱ صرفا با کلیک بر یک آیکن می‌توانید دسکتاپ‌های مجازی موردنظر خود را ایجاد کنید. برای این کار کافی است در تسک‌بار بر روی آیکن Task View کلیک کنید که به شکل دو مربع قرار گرفته روی هم است. همچنین به جای کلیک بر این آیکن می‌توانید کلید‌های Windows+Tab کیبورد را بفشارید. اگر هم گزینه‌ی Task View را نمی‌بینید، پس آن را مخفی کرده‌اید. در این صورت کافیست بر روی تسک‌بار راست‌کلیک کنید و بعد از انتخاب Taskbar Settings، گزینه‌ی مربوط به Task View را فعال کنید.

دسکتاپ مجازی

بعد از کلیک بر روی Task View، با یک صفحه‌ی جدید روبرو می‌شوید که در آن تمام پنجره‌های مربوط به برنامه‌های باز شده را می‌توانید مشاهده کنید. همچنین در بخش پایینی با یک نوار افقی ضخیم روبرو می‌شوید که دسکتاپ‌های مجازی سیستم را نشان می‌دهد. برای اضافه کردن دسکتاپ مجازی جدید باید بر روی آیکن مثبت کلیک کنید یا کلید‌های Windows+Ctrl+D را بفشارید.

دسکتاپ مجازی

با این کار یک دسکتاپ مجازی پدیدار می‌شود که برای مراجعه به این محیط جدید باید بر روی آن کلیک کنید.

دسکتاپ مجازی

سپس راهی دسکتاپ مجازی موردنظر می‌شوید که از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با محیط دسکتاپ اصلی سیستم شما ندارد. این یعنی مانند همیشه می‌توانید برنامه‌های مختلفی را باز و بسته کنید و کارهای موردنظر خود را انجام دهید. بعد از سوئیچ کردن به یک دسکتاپ مجازی دیگر، تمام این تغییرات و چینش‌ها حفظ می‌شوند و می‌توانید بار دیگر به سادگی به این محیط سر بزنید.

دسکتاپ‌ مجازی‌

در ضمن در پنل Task View می‌توانید برنامه‌های مختلف را به دسکتاپ‌های مجازی گوناگون منتقل کنید. از بین امکانات این مشخصه می‌توانیم به استفاده از تصاویر پس‌زمینه مختلف برای هرکدام از این محیط‌ها اشاره کنیم تا به راحتی بتوانید محیط‌های متفاوت را تشخیص دهید.

چگونه یک دسکتاپ‌ مجازی‌ را حذف کنیم؟

دسکتاپ‌ مجازی‌

برای حذف یک دستکاپ مجازی ابتدا باید بر روی آیکن Task View کلیک کنید یا کلید‌های Windows+Tab را بفشارید. سپس نشانه‌گر ماوس را بر روی دستکاپ مجازی موردنظر قرار دهید تا آیکن X در سمت راست بخش فوقانی آن پدیدار شود. سپس با کلیک بر روی این آیکن به‌راحتی می‌توانید دسکتاپ مجازی موردنظر را حذف کنید.

علاوه بر این با فشردن کلید‌های Windows+Tab و سپس استفاده از کلید‌های فلش کیبورد، دسکتاپ مجازی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کنید و کلید Delete را بفشارید. با حذف کردن این دسکتاپ‌های مجازی، تمام برنامه‌هایی که در آن‌ها باز هستند به دسکتاپ مجازی قرار گرفته در سمت چپ منتقل می‌شود.

منبع: How to Geek

ads
لینک کوتاه مطلب
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *